Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Emo

Menu

link | link | link | link | link | link | link

Blog

Emo


"Emo– dwuznaczny termin slangowy używany do opisania, lub w odniesieniu do mody, stylu] i postawy połączonej z muzyką post-hardcore, pop punk, a także metalcore. Emo może również opisywać muzykę emo lub ogólnie stan emocjonalny (jak "czuć się emo"). Jest również (czasami niepochlebnie) używane w stosunku do kogoś ubierającego się jako stereotypowy emo lub kogoś ogólnie, we własnym mniemaniu, nieprzystosowanego do realiów świata"
by Wikipedia


Przyczyny powstania emo kultury są jasne- negatywna reakcja na agresywny i materialistyczny styl życia amerykańskich raperów (głównie na popełnianie przestępstw i zażywanie środków odurzających).Jasno okazywano także swój stosunek wobec powierzchowności, braku okazywania uczuć oraz konsumpcjonizmu.Aby jeszcze wyraźniej zaznaczyć swą odmienność od raperów styl imoł charakteryzuje się starannością w doborze ubrań, porządnymi fryzurami, nakładaniem makijażu oraz ogólną schludnością.

Emo to swoista mieszanka kulturowa; znaleźć tu możemy zarówno gothic metal (mroczny wizerunek, głęboka duchowość), punk (krytyczne podejście do świata, poczucie braku sensu) czy wreszcie straight edge (wegetarianizm, abstynencja od alkoholu i tytoniu oraz wyzbycie się agresji).Oczywiście są to tylko szczypty światopoglądu zaczerpnięte z różnych kultur.
Najczęstsza definicja osoby emo to- postać bardzo emocjonalną, wrażliwa, nieśmiała, zamkniętą w sobie, ponura i cicha. Nierzadko osobom przygnębionym i ze złamanym sercem jest przyszywana łatka emo. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ muzyka i poezja emo często dotyka problemów emocjonalnych w związkach. Druga strona medalu to oczywiście stereotyp ukazujący emo jako wiecznie zapłakanego ciapę z czarną kredką w jednej i żyletką w drugiej ręce, który wylewa swoje żale do otaczającego go świata tworząc wiersze.

Emo ma oczywiście swój własny styl. Czarne rurki (dla obu płci), długie ukośne grzywki zakrywające jedno lub oboje oczu, które są mocno zarysowane czarną kredką. Regułą są czarne, długie włosy, wąskie t-shirty z kontrowersyjnymi nadrukami, paski nabijane ćwiekami, opaski na nadgarstki, czarne obuwie (często stare i zniszczone, np. glany). Oczywiście, nie każdy wyznawca subkultury emo musi się tak nosić- istnieje spore zróżnicowanie w stylu, uczesaniu i zapatrywaniach muzycznych u poszczególnych emo.

Styl emo w latach 90. był na wymarciu, w XXI wieku ma się świetnie, więc krytycy ostrzą sobie na niej zęby. Emo postrzegani są jako melodramatyczni nastolatkowie, którzy z braku zainteresowań robią sobie sznyty.Wg mnie współczesne emo jest karykaturą tego sprzed parunastu lat- nastolatkowie nie wyznają ideologii tej subkultury, najzwyczajniej w świecie ją olewają. Zdarzają się wyjątki, gdzie emo to nie tylko poza i styl ubierania, ale są one nieliczne i jedynie potwierdzają regułę.

Jak zaznaczyłam w opisie "o mnie" doprowadza mnie do szału dwunastolatka, która wszem i wobec obwieszcza, że jest "emo". Dziecko nie dość, że kopiuje styl o którym nie ma bladego pojęcia to jeszcze robi to, bo Daria z II gimnazjum tak zajebiście wygląda.


emo XXI wieku


I write sins no tragedies 3/09/2008 17:49:17 [Powrót] Wyraź się!Lubię czytać o takich różnych sprawach :) Sam chyba zacznę :pp
Pozdrawiam,
atur 10/09/2008 18:34:20
| brak www IP: 213.199.194.5

Nowa notka
Miss 9/09/2008 17:20:33
| http://aj-em-miss.blog4u.pl IP: zalogowany

Że tak powiem rozdział w produkcji :) Czekam na natchnie :D Po za tym myślałam, że nikt tego nie chciał czytać :D A z tego zasmrodzenia to współczuję, no ale cóż będziesz miała lepsze oceny xD (taa...)
Keischa 7/09/2008 18:08:29
| brak www IP: 212.76.37.210

Widzę, że nie tylko ja jestem nienormalna ^__^ Tylko, że ja specjalnie kupuję żarcie dla kociąt, bo to psie mi nie smakuje.

To co, Faust, lubimy Wyższe Twory?
Wyższe twory dadzą się lubić. Co to znalczy "wybielana kranówa"? Woda z dodatkiem wybielacza? o_O
Bu! wraz z Faustem 7/09/2008 16:31:40
| http://bu.blog4u.pl IP: zalogowany

No to może być sok z czegoś innego. Mango, pomarańczy albo porzeczek. Albo, ee... woda?
Jeśli to też zanegujesz, uznam, że nie pijesz nic i jesteś jakimś wyższym tworem.
Kolegujemy się z wyższymi tworami?
To zależy co nam odpowie -.-
Bu! wraz z Faustem 7/09/2008 13:50:52
| http://bu.blog4u.pl IP: zalogowany

U mnie nowa notka;*;* A i żeby było cos do notki;P Nie jestem za emo;P;P
Lenuś:* 7/09/2008 11:57:01
| brak www IP: 213.199.194.5

W moim życiu spotkałam niewiele Emo. Za to od cholery i jeszcze trochę PseudoEmo. Tak samo jest z Punkami, Gothami, Metalami, a nawet Rastamanami. Niewielu prawdziwych dziś znaleźć można.
Trudno znaleźć inteligentnych ludzi, którzy wiedzą co robią. Drażnią mnie 'HotTrzynachy' twierdzące, że słuchają rocka(czyt. Feel) i do tego są emo, czy kimś tam. Przecież one nic o tym nie wiedzą...
Fantasmagoria 6/09/2008 19:46:18
| brak www IP: 87.105.19.211

No to może być przecież kakao, no!
Albo herbata.
Albo sok z marchewki wstrząśnięty, nie zmieszany :P
Bu! 6/09/2008 17:47:50
| http://bu.blog4u.pl IP: zalogowany

Ano żyję, wyspać się niestety nie dało ^^ Nauczyciele się czepiają jak się tylko położysz na ławce ;] A jak Twoje spanie? :D
Keischa 6/09/2008 17:26:59
| brak www IP: 85.222.86.70

Mnie emo osobiście odrzuca i nic na to nie poradze, moze wlasnie przez te niby-emo-girl
Ania :* 6/09/2008 16:02:20
| brak www IP: 83.27.191.194


Podstrona: *1* / 2 / 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here', making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for 'lorem ipsum' will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by accident, sometimes on purpose (injected humour and the like).

Kod htmlSzablon

wykonała: emm
szablony.blogowicz.info
wspierane przez: Blog & pomoc blogowa